Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 

Pro obchodníky

Kontakty na distributory výrobků fair trade a na organizaci, která dohlíží na používání známky Fairtrade


Vypracovali jsme seznam prodejců fair trade v České republice, najdete v něm tipy na velkododavatele, specializované obchody, maloobchodní prodejny, ale také na dodavatele kávy pro kavárny a restaurace. 

 

Pro obchodníky mohou být zajímavé tyto subjekty, které působí v České republice:

Asociace pro fair trade

Asociace pro fair trade je zájmovým sdružením právnických osob, které se zabývají praktickými i strukturálními otázkami rozvoje spravedlivého obchodu v České republice. Zájmem členů a celé asociace je podporovat fair trade a dohlížet nad používáním ochranné známky FAIRTRADE. www.fairtrade-asociace.cz

Fair Trade Centrum s. r. o.

Velká Mikulášská 10, 669 02, Znojmo, ing. Jiří Sládek, tel: 537 021 319, 731 506 432. Fair Trade Centrum je výhradním dovozcem výrobků od rakouské organizace Eine Welt Handel. V sortimentu firmy najdete mnoho druhů potravin i řemeslných výrobků Fair Trade. Firma provozuje internetový obchod na www.fairtradecentrum.cz.

Ekumenická akademie Praha

Sokolovská 50, 186 00 Praha 8, tel. 224 829 448, email: fairtrade@ekumakad.cz
Ekumenická akademie Praha dodává výrobky od německé organizace EZA a El-Puente. Její sortiment zahrnuje vícero druhů kávy, čokolády a čaje, kakao, třtinový cukr apod. Na stránkách www.fair-bio.cz najdete internetový obchod.

EXCELLENT PLZEŇ s. r. o.

Excellent Plzeň usiluje o zavedení FAIR TRADE výrobků do běžné spotřeby firem jako nedílné součásti jejich společenské odpovědnosti. Společnost pořádá také osvětové programy pro firmy a fair/bio snídaně. Firma provozuje internetový obchod www.e-fairtrade.cz.

Faircafé s.r.o.

Hoštická 1, 642 00 Brno, jednatel: Marek Fišer, 737 852 859, email: fiser@faircafe.cz
Společnost Faircafé se specializuje na prodej značkové kávy s certifikací Fairtrade do kaváren a firem. www.faircafe.cz

Fairově s. r. o.

Pastevců 468/19, 149 00 Praha 4, tel.: 608 011 511
Společnost Fairově provozuje internetový obchod s Fair Trade produkty a distribuuje Fair Trade zboží do kaváren, restaurací a obchodů. V sortimentu najdete různé druhy čajů, kávy, čokolády, koření a dalších výrobků od německých organizací Gepa, El Puente a DWP. www.fairove.cz

BIOOBCHOD.CZ s. r. o.

Dobrovského 338, 544 01 Dvůr Králové, tel. 491 616 510, 773 509 809, email: obchod@bioobchod.cz
BIOOBCHOD.CZ dováží řadu Fairtrade čokolád Bonvita a Naturata, mezi nimi i čokolády z rýžového mléka či čokolády s až 85% obsahem kakaa. Firma provozuje internetový obchod www.bioobchod.cz.

Manumade s. r. o.

Alšova 1182, 25263 Roztoky u Prahy.
Manumade je společností, která se zaměřuje na obchod s fair trade nábytkem a dováží a prodává především řemeslné fair trade produkty z Indonésie. www.manumade.cz