Víte, že…

... podle výzkumu společnosti NaZemi a agentury IPSOS jsou Klasa, Bio a Fairtrade mezi Čechy nejznámějšími certifikáty původu zboží?

 

Nová publikace o potravinové soběstačnosti: Food and Democracy: Introduction to Food SovereigntyVíce než miliarda lidí na světě trpí hlady. A více než 90 procent těchto lidí žije v rozvojových zemích. V nové publikaci přinášejí experti pohled na potravinovou soběstačnost z různých úhlů pohledu.

Kniha Food and Democracy: Introduction to Food Sovereignty představuje největší výzvy, před kterými stojí svět 21. století při řešení otázky hladu a potravinové bezpečnosti. Autoři zdůrazňují především nutnost dodržování demokratických principů a ukazují, jak lze realizovat zásady potravinové soběstačnosti na jednotlivých úrovních – od samotného přístupu k půdě přes drobné pěstitele až po úroveň lokální ekonomiky. Knihu vydala organizace Polish Green Network.

Publikaci v angličtině si můžete stáhnout zde:

pdf (1,9 MB)

      

Publikace byla vytvořena za podpory Evropské unie a Mezinárodního visegrádského fondu. Její obsah je čistě na odpovědnosti organizace Polish Green Network a jako takový nemůže být považován za stanovisko EU.