Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 

Associaçao Manga Brasil

ZpětSdružení Manga Brasil zahrnuje kolem 80 malých farmářů žijících v okolí vesnice Manicoba ležící asi 30 km východně od dvojměstí města Petrolina - Juazeiro, v údolí řeky Sv.Františka na rozhraní států Bahia a Pernambuco. Z této oblasti pochází značná část brazislké produkce manga a tedy i manga na evropském trhu, který je zásobován z velké části právě z Brazílie.

Farmář z Manga Brazil vlastní průměrně kolem 6 -8 ha mangovníkových sadů a je plně závislý na jejich prodeji. Naštěstí v oblasti, která je jinak velmi suchá, pracuje dobře spravovaný systém zavlažování z řeky a problémem je spíše cena vstupů než nedostatek vody. Místní zemědělci pěstují v menší míře také maracuju, kokosové palmy a limetky.

Fair trade mango, které na evropské trhy vyváží jim pomohlo vylepšit jejich sklad s chladici komorou, třídící linkou, povedlo se jim opravit sál setkávání pro členy a podařilo se jim také vybudovat počítačovou učebnu pro členy družstva.

Družstvo plánuje také další spolupráci s jiným družstvem v nedaleké obci, kde staví továrničku na výrobu marmelád a šťáv, aby tak získalo další příjem a lepší cenu za nestandardní (příliš malá a příliš velká) manga, které se zatím prodávají na místním trhu za pakatel.

Manga Brasil dodává mango především na brazilský trh, z menší části pak do Evropy a Kanady.

Druh

Producent

Výrobky

Mango