Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 

ANAPQUI - Asociación Nacional de Productores de Quinua

Zpět 

Družstvo ANAPQUI sdružuje 8 regionálních družstev (Coproquir, Aproquiry, Soproqui, Aproqui, Apquinqui, Cedeinku, Coproquinac a Apreqc) pěstitelů quinoy z jižní části bolivijského Altiplana v okolí slaného jezera Uyuni. Celkem má kolem 1200 členů, kteří v průměru obhospodařují jeden hektar pozemků.

Mezi základní úkoly ANAPQUI patří zajištění logistiky a prodeje, péče o zvyšování kvality produkce, podpora ekologického zemědělství a biocertifikace. Kromě toho zajišťuje zpracování quinoy v továrně patřící družstvu v Challapatě (jde zejména o třídění, mytí, sušení, kontrolu kvality a balení) a její prodej a export. Příjem z prodeje quinoy tvoří 20–70 % výdělku členů družstva, zbytek pochází z chovu lam a ovcí.

Quinoa je v Bolívii stále považována za jídlo nejchudších, proto se ji na bolivijském trhu příliš nedaří prosadit a její cena je nízká. Převážná část jde tedy na export. ANAPQUI však plánuje také její zpracovávání na mouku, výrobu těstovin, quinoový popcorn či quinoové vločky.

ANAPQUI - Asociación Nacional de Productores de Quinua

Druh

Producent

Výrobky

Quinoa Bio