Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 

APPBG - Asociación de Pequeños Productores Bananeros El Guabo

Zpětwww.asoguabo.com.ec

Sdružení malých pěstitelů banánů El Guabo založilo 14 farmářů ze stejnojmenného kantonu v provincii El Oro. Dnes má El Guabo 15 členských organizací (samostatných sdružení malých farmářů v různých místech Ekvádoru) a dává práci asi 2000 lidem v provinciích Azuay, El Oro a Guayas. 210 členů pěstuje konvenční banány Fair Trade (odrůda Cavendish), 123 tutéž odrůdu v biokvalitě a 18 členů produkuje speciální bio babybanány (odrůda Orito).

Sdružení týdně expeduje kolem 30 kontejnerů čerstvých banánů, v současnosti např. do Holandska, Itálie, Belgie, Francie, Švýcarska či Spojených států.

Z výnosů Fair Trade je financován fond půjček pro členy sdružení, úpravy a zlepšování zavlažovacích systémů, balírna banánů, vzdělávací kurzy pro zlepšování kvality a ochranu životního prostředí a zdravotní pojištění pro všechny členy a zaměstnance. Sdružení také podporuje místní školy (zlepšování infrastruktury, nákup pomůcek) a ženské skupiny (zejména formou malých půjček, tzv. mikrokreditů). Na všech farmách běží recyklační program a na zlepšování ochrany životního prostředí jsou poskytovány bezúročné půjčky.

APPBG - Asociación de Pequeños Productores Bananeros El Guabo

Druh

Producent