Víte, že…

... Nestlé se rozhodlo zařadit do sortimentu pouze tři výrobky z Fairtrade surovin, a to pouze ve Velké Británii a Skandinávii?

 

Ananas

Zpět


  • Kostarika
  • Latinská Amerika
  • Ovoce

Ananas je stále populárnější ovoce a jeho prodej na evropských trzích neustále roste. A zájem o Fairtrade a bio ananasu ještě rychleji.

ASOPROAGROIN vzniklo jako sdružení 47 malých pěstitelů ananasu a pomerančů z kostarických regionů Chorotega a Huetar Norte v roce 2002 díky podpoře kostarické nadace Proagroin. Cílem bylo získat lepší dovednosti, zlepšit způsoby obhospodařování půdy a dostat se na mezinárodní trhy. Původním záměrem družstva bylo zaměřit se na pěstování pomerančů, ale pak se ukázalo, že v mezinárodní konkurenci je pěstování ananasu životaschopnější a přináší lepší efekt. Nyní má sdružení 160 členů, pěstuje a vyváží Fairtrade a bio ananas do Evropy. Sdružení nyní vlastní sklad a balírnu s chladírnou, daří se jim postupný přechod na ekologické zemědělství. Sdružení poskytuje mikrokredity malým pěstitelům ananasu, pomáhá s certifikací, ekologickým pěstováním a vzděláváním.