Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 

Čokolády Divine

Zpět


  • Ghana
  • Afrika
  • Kakao a čokoláda

Čokoláda Divine, vyráběná v Anglii z kakaových bobů vypěstovaných na farmách členů družstva Kuapa Kokoo v Ghaně. 45% firmy Divine vlastní přímo ghanské družstvo Kuapa Kokoo.

Družstvo Kuapa Kokoo (www.kuapakokoo.com), znamenající v překladu "Dobří pěstitelé kakaa" vzniklo v roce 1993, sídlí uprostřed oblasti pěstování kakaa v Ghaně, ve městě Kumasi. Sdružuje nyní kolem 35000 členů z 1300 vesnic, především malých farmářů. Kakao vyráběné družstvem bylo v roce 1995 certifikováno jako Fairtrade a je pověstné kvalitou. Družstvo spolupracuje s anglickými dovozci a v roce 1998 se stalo spoluvlastníkem nově založené firmy na výrobu čokolády Day Chocolate Company, nynější Divine Chocolate. Úspěch čokolády na britském trhu vedl k založení pobočky Divine i ve Spojených státech, ve které má Kuapa Kokoo také podíl.

Družstvo má komplexní program práce s pěstiteli, opravuje a staví školy, cesty, zřizuje studny, dává stipendia na studium, zajištǔje zdravotní péči, vzdělávání v oblasti zdraví, poskytuje výhodné úvěry - mikrokredity. Pomáhá také farmářům "vykupovat" zadlužené farmy, které se stali obětí činnosti lichvářů.

Čokolády Divine jsou nabízeny v následujících variantách:

hořká 85%, hořká 70%, mléčná, bílá, hořká s mátou, mléčná s pomerančem, mléčná s kávou, mléčná s lískovými oříšky, hořká s mandlemi a rybízem, hořká s malinami, bílá s jahodami, hořká s pomerančem a zázvorem.