Víte, že…

...se v roce 2009 prodalo na celém světě výrobků se známkou Fairtrade za více než 3,4 miliardy euro?

 

Čaj zelený s jasmínem Bio, sáčky (Al Gelsomino)

Zpět


  • Indie
  • Asie
  • Čaj

Zelený čaj pěstovaný na svazích Himalájí indického Dardžilingu s přídavkem aromatu z jasmínu, certifikovaný Bio

Firma Tea Promoters India (TPI) byla jedním z průkopníků bio certifikace v oblasti pěstování čaje. V současnosti má od státu pronajaté čajové zahrady ve 3 oblastech Indie - 4 v Dardžilingu a po jedné 1 v Assámu a v Doáru.
TPI se dlouhodobě snaží proměnit stále ještě koloniální strukturu pěstování čaje. Kromě certifikace Bio a Fairtrade, což samo o sobě znamená výrazný posun k ekologičtějšímu a sociálně odpovědnějšímu způsobu pěstování a zpracování čaje se zaměřuje na posílení pozice žen, které tvoří převážnou část sběraček a pracují také v balírně čaje, kterou TPI provozuje v Kalkatě. TPI se stará o odbyt a balení, v kalkatské balírně zaměstnává 80 zaměstnanců.
Z Fairtrade prémie TPI financovala v Dardžilingu společenského centra a střední školy, zajišťuje různé vzdělávací kurzy a financuje penzijní fond pro své zaměstnance. Zaměstnanci mají oproti také nemocenskou, dovolenou nebo mateřskou dovolenou.
Majitelé TPI - rodina Mohan se dlouhodobě angažuje v oblasti ekologického zemědělství a fair trade, a byla mezi prvními průkopníky ekologického zemědělství v Indii.

Balení 40 g (20 x 2g)