Víte, že…

...z velkých maloobchodních řetězců v ČR nabízejí fairtradové výrobky již tyto řetězce: DM Drogerie, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Marks & Spencer a Tesco?

 
 

Fair point


Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

Praha, 24. listopadu 2011 – právě dnes v České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.


Studie radí veřejným institucím jak nakupovat fair trade

Praha, 8. listopadu 2011 – České veřejné instituce dostaly návod, jak nakupovat fairtradové produkty. Se začleněním kritérií fair trade do vypisovaných zakázek jim pomůže nově vydaná studie Vztah veřejných zakázek a fair trade. Poptávání fairtradových produktů formou veřejných zakázek je v zemích EU běžným jevem, zdomácnět může i v Česku.


ČR má první dvě Fairtradová města: Litoměřice a Vsetín

ČR má první dvě Fairtradová města: Litoměřice a Vsetín

Praha, 14. září 2011 – První dvě města v České republice splnila podmínky mezinárodní kampaně a dnes jim byl udělen titul Fairtradové město. Jsou jimi české Litoměřice a moravský Vsetín. První česká města se tak zařadila po bok tisícovky měst z celého světa, která ve své politice zohledňují společenskou odpovědnost a nabízí svým občanům lepší přístup k podpoře spravedlivého obchodu.


TZ Fairtradová města startují v České republice

Praha, 24. ledna 2011 – právě dnes v České republice oficiálně odstartovala národní verze úspěšné mezinárodní kampaně Fairtrade Towns (Fairtradová města). Kampaň Fairtradových měst zaštítilo Ministerstvo životního prostředí ČR, koncept má také podporu Národní sítě Zdravých měst ČR. Kampaň se neobrací jen na města a malé obce; status mohou získat i univerzity, školy či církve. Některá česká města (Brno, Litoměřice, Vsetín, Třebíč) fair trade podporují již nyní.


Fairtradová města: úspěšná mezinárodní kampaň startuje v České republice

Praha, 19. ledna 2011 – České obce jsou silnou spotřebitelskou skupinou, za dokončené veřejné zakázky v roce 2009 vydaly 54 miliard korun. Mohou obce svou kupní silou ovlivnit životy lidí a stav životního prostředí v rozvojových zemích? Mezinárodní kampaň Fairtrade Towns (Fairtradová města) na tuto otázku odpovídá kladně a v pondělí 24. ledna oficiálně odstartuje i v České republice.


Evropská komise v novém dokumentu nabádá veřejné instituce, aby zohledňovaly sociální kritéria ve veřejných zakázkách

Praha, 22. listopadu 2010 – Samosprávy a státní správy všech zemí Evropské unie nakládají se 17 procenty HDP celé Unie. Právě těmto institucím doporučuje Evropská komise v novém dokumentu Buying social, že mají do veřejných zakázek začleňovat sociální kritéria.