Víte, že…

... podle výzkumu společnosti NaZemi a agentury IPSOS jsou Klasa, Bio a Fairtrade mezi Čechy nejznámějšími certifikáty původu zboží?

 
 

Fair trade


Vánoce: dostupnost eticky vyráběného zboží roste

Praha, 25. listopadu 2011 – Eticky vyráběné potraviny, hračky nebo oblečení jsou v České republice rok od roku dostupnější. V době Vánoc je dobré si připomenout, že dnes již lze toto zboží koupit nejen v malých obchůdcích, ale také v sítích supermarketů a hypermarketů.


V Evropském parlamentu dnes 40 europoslanců posnídalo produkty spravedlivého obchodu

Praha/Brusel 13. října 2011 – Fairtradové snídaně (tj. snídaně z produktů tzv. spravedlivého obchodu) se dnes v Evropském parlamentu v Bruselu zúčastnilo na 40 europoslanců. Druhý ročník akce předčil očekávání: kromě poslanců snídali také zástupci Evropské komise, stálých zastoupení členských států EU, zaměstnanci evropských neziskových organizací i zástupci zemí globálního Jihu. Českou republiku reprezentovala europoslankyně Zuzana Brzobohatá. Evropský parlament již několik let kupuje pro svou spotřebu banány a kávu pouze ze systému fair trade.


Česko slavilo Světový den pro fair trade: veřejného pikniku se zúčastnilo 2500 lidí ve 41 městech a obcích

Praha, 14. května 2011 – v jednačtyřiceti českých a moravských městech a obcích dnes dopoledne snídali lidé produkty z fairtradové, bio a lokální produkce. Zapojili se tím do šňůry veřejných snídaňových happeningů konaných každoročně po celém světě na Světový den pro fair trade. Vyjadřují tím svůj zájem o výrobky, při jejichž produkci nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.


Veřejná snídaně v 39 českých městech: v sobotu se slaví světový den pro fair trade!

Praha, 10. května 2011 – Téměř čtyři desítky českých měst a obcí se v sobotu 14. května zúčastní veřejného snídaňového happeningu, kterým oslaví Světový den pro fair trade. Každoročně se do „férového“ snídání zapojí více než sto tisíc lidí po celém světě. Vyjadřují tím svůj zájem o výrobky, při jejichž produkci nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.


Přemýšleli a brali – díky tomu vyhráli

Praha, 11. května 2010 – Spotřební zboží s mezinárodními certifikáty nebo poukaz na pobyt ve zdravé krajině získali výherci vědomostní spotřebitelské soutěže s názvem "Přemýšlej a ber – značky, co jsou fér!", do níž se zapojili lidí z celé České republiky.


Káva v různých podobách – téma letošního Týdne pro fair trade (8.–15. 5.)

Brno, 4. května 2010 – Brňané budou moci celý týden ochutnávat fairtradovou kávu ve 14 kavárnách, jihomoravskou metropoli také navštíví dva pěstitelé kávy z opačných koutů zeměkoule.